Spoločne to ide ľahšie

Aj nám v AQUAPARKU TRNAVA záleží na tom, čo po sebe zanecháme. Ako sa vraví, začať musí každý od seba. Práve preto sme sa rozhodli zaviesť zmeny, ktoré prispejú k udržaniu prostredia, v ktorom žijeme. Príroda dala človeku silu vôle, avšak je na každom z nás ako s ňou bude nakladať. Prírodu by sme nemali chrániť iba zo strachu o samých seba ale hlavne pre lásku k nej.

Heineken je ´´zelený´´

Heineken v pivovaroch pri výrobe svojich produktov využíva vlastnú elektrickú energiu. Táto energia je vyrábaná vďaka bioplynu, ktorý vzniká pri procese čistenia vo vlastnej čističke odpadových vôd. Pivovar v Hurbanove dokáže ročne ušetriť až 35 000 m3 vody. Reverznou osmózou je voda upravovaná a následne sa z nej varí pivo. Vzniknutú koncentrovanú tvrdú vodu ďalej využívajú pri máčaní jačmeňa v sladovni.

Začali sme od základov

Projekt Aquaparku Trnava, pôvodne Relax Aqua & Spa, bol nepochybne veľkou výzvou. V konečnom návrhu však našli svoje uplatnenie drevené konštrukcie a prvky, vďaka čomu sa môže Aquapark Trnava pýšiť titulom drevostavba, za čo v roku 2015 získal ocenenie

Tepelnoizolačné vlastnosti dreva zlepšujú energetickú samostatnosť stavby, čím sa znižuje spotreba energie potrebnej na vykurovanie. Oproti murovaným stavbám predstavuje drevostavba nižšiu záťaž na životné prostredie, či už z hľadiska výstavby alebo likvidácie. Drevo vytvára zdravšiu vnútornú klímu a udržuje optimálnu vlhkosť.

Zbohom jednorazové plasty

Najväčšie percento odpadu v Aquaparku Trnava tvoria jednorazové plasty, najviac jednorazové poháre. Spolu s našimi dodávateľmi sme pochopili, že je načase im dať zbohom. Záleží nám na tom, čo po sebe zanecháme, a preto pri Vašej najbližšej návšteve dostanete Váš nápoj vo vratnom pohári, ktorý si môžete odniesť ako suvenír domov alebo ho vrátiť. Tento pohár bude po hygienickom umytí použitý znova.

Voda v bazénoch

V našich bazénoch nájdete slanú vodu. Ako je to možné? Vodu v bazénoch ošetrujeme soľou. Vďaka tomu je voda čistejšia, priezračnejšia a je menej agresívna na pokožku a oči. Vzhľadom na dezinfekčné účinky soli, takto upravená voda zabíja nežiadúce organizmy, ktoré by sa v nej mohli nachádzať.

Vôňa prírody

Pri Vašej najbližšej návšteve Wellnessu sa zhlboka nadýchnite a nechajte na seba pôsobiť čisto prírodné vône. Preneste sa do Austrálie cez vôňu eukalyptu, Áziu prináša jazmín a rumanček alebo navštívte lesy nášho krásneho Slovenska s vôňou lesného ihličia. Naše arómy tvoria prírodné látky, ktoré vydržia aj vysoké teploty sáun.

Slnka je dosť pre všetkých

Kam inam ako k nám by ste sa išli zohriať počas chladných, sychravých dní? Vďaka 616 fotovoltickým panelom, ktoré menia svetelnú energiu na elektrickú, bude u nás vždy príjemne teplúčko, či už vonku fúka studený severák alebo padá prvý sneh. Pre majiteľov elektromobilov je k dispozícií nabíjacia stanica.

Mapa
  • 55 km Bratislava
  • 50 km Nitra
  • 40 km Senica
Aquapark Trnava, Rybníková 16, 917 01 TrnavaOtvorené denne 9 - 21 hod.
Viac